7 грудня — Всесвітній день української хустки
Сьогодні, у свято великомучениці Катерини, традиційно українська спільнота відзначає ще одне важливе, актуальне та символічне свято – Всесвітній день української хустки, започаткований в Україні в 2019 році з метою об’єднати жінок в усій країні і діаспору за кордоном та вшанувати важливі традиції.
Хустка з давніх часів була важливим символом української культурної спадщини. Їх передавали у спадок за жіночою лінією і оберігали, адже це була сімейна реліквія.
У козацькі часи хустка також була символом вірного кохання, адже дівчата вишивали козакам хустки шовковими нитками та давали їм цей подарунок у дорогу з обіцянкою дочекатись їх повернення.
Вона була основним головним убором, який жінки носили протягом цілого року. Влітку носили лляні хустки, ситцеві чи шовкові, а взимку — вовняні. Також хустка позначала рівень достатку сім’ї. Її тканина та оздоблення свідчили про те, наскільки заможного чоловіка або придане мала жінка. Забезпечені панянки носили хустки з натуральної вовни або шовку.
Колектив Державного навчального закладу «Центр професійної освіти технологій та дизайну м. Києва» не залишився осторонь такого шанованого свята та намагався сьогодні похизуватися автентичними, колоритними, строкатими, картатими, дорогими та вишуканими речами з бабусиних скринь, аби довести сучасній молоді, що рідна хустка – це модно, це сучасно, це витончено, це стильно, це круто ! Шануймо своє, українське !