23 серпня — День державного прапора
Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора. Синьо-жовтий прапор для українців − це символ свободи і боротьби за незалежність.
Державний Прапор України затверджено Верховною Радою 28 січня 1992 року. Це прапор з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів. Найпопулярніше "народне" тлумачення говорить, що синя смуга означає ясне небо, а жовта - золоте пшеничне поле під ним. Є також версія, що кольори прапора здавна символізують головні стихії природи - вогонь і воду. А по релігійному трактуванню жовтий колір уособлює Бога і духовність, а синій - все земне.
Перша історична згадка про поєднання синього і жовтого кольору в українській символіці датується 1256 роком - роком заснування Львова. Герб цього міста прикрасив золотий лев на синьому тлі. Таке ж поєднання кольорів можна побачити на прапорах, значках, гербах і нагородах часів козацтва, особливо починаючи з XVIII століття.
Сьогодні синьо-жовтий прапор уособлює для всього світу сміливість та незламність українського народу, волю та єдність нації! Пишаємось, шануємо та віримо в перемогу!