3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Ми – різні, але ми – рівні!
За оцінками Світового банку загальна поширеність офіційно зафіксованої інвалідності в світі вже становить приблизно 10%, проте тільки на 2016 рік у світі налічувалося понад один мільярд людей (15 відсотків населення), які страждали різними формами інвалідності за медичними
показаннями і критеріями ВООЗ.
Людям з інвалідністю не завжди легко знайти себе в умовах сьогодення, тим паче в умовах воєнного стану, але Державний навчальний заклад «Центр професійної освіти технологій та дизайну м. Києва» є одним із закладів професійної (професійно-технічної) освіти в Україні, які допомагають визначитися зі своїм покликанням та обрати професію своєї мрії. Центр, крім іншого, здійснює підготовку кваліфікованих робітників з числа осіб з особливими освітніми потребами за професіями «Кухар», «Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття».
Люди з інвалідністю не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто інший, давно усвідомили що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються, як можуть, зі всіх своїх сил. Так сталося, адже на їхньому місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне — можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам. Ми всі рівні перед Богом. Як і інші соціально пригноблені категорії, люди з інвалідністю об'єднуються в первинні організації для того, щоб виражати свої погляди, вимагати дотримання своїх громадських прав. Як правило, цього дня проводяться різноманітні форуми, публічні дискусії, у ході яких окреслюються тенденції, шляхи та засоби, якими інваліди та їхні родини можуть досягти духовної та матеріальної незалежності в житті.
В закладі освіти під керівництвом досвідчених майстрів виробничого навчання в сучасно облаштованих кабінетах та майстернях в умовах доброзичливості, індивідуального підходу з урахуванням особливостей тієї чи іншої нозології, майбутні фахівці оволодівають необхідними знаннями з предметів загально-професійної, професійно-теоретичної підготовки; опановують професійні вміння та навички, оволодівають секретами кухарського мистецтва та взуттьової справи, які вдосконалюють під час виробничої практики на робочих місцях закладів – роботодавців м. Києва (ТОВ «СушіЯ», «ТОВ "АШАН УКРАЇНА ГІПЕРМАРКЕТ"», «Burger House Cafe», ПП «Преміум 98», КП «Шкільне харчування», ФОП Приходько І. М. ресторан «DOBRO», ТОВ виробниче підприємство «Конкордія», Київський пансіонат ветеранів праці, тощо); активно беруть участь в житті групи та
закладу зокрема. Але працевлаштування та створення робочих місць для людей із інвалідністю — питання, яке потребує першочергового вирішення, адже розміру пенсії чи соціальної допомоги недостатньо для гідного існування людини в суспільстві і, як наслідок, це не дає змоги почувати себе повноцінним членом суспільства.
Щороку у Міжнародний день людей з інвалідністю Центр професійної освіти технологій та дизайну м. Києва, в якому навчаються понад 80 осіб з особливими освітніми потребами, приєднується до міжнародної ініціативи, сприяючи становленню здобувачів освіти, як фахівців своєї справи, соціально активних і життєствердних особистостей! Захищаючи гідність людей з інваліднісю, ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність — це не вирок.
Ми - різні, але ми - рівні!