
Відкритий урок на тему: “Репродукція як механізм забезпечення безперервності існування видів”
15 квітня 2025 року у закладі освіти викладачем біології та географії Іваном ОНИЩУКОМ було проведено відкрите заняття з теми: «Розмноження як механізм забезпечення безперервності існування видів» для здобувачів освіти І курсу.
Під час уроку здобувачі освіти мали змогу більше дізнатися про статеве та нестатеве розмноження, а також ознайомитися з основами біологічного розмноження.
На уроці були розглянуті наступні етапи:
- пояснення основних термінів уроку гаметогенезу, запліднення та розмноження, мейозу, мітозу.
- оцінка репродуктивної тактики R- і K-типів.
- дослідження відмінностей між методами безстатевого розмноження (такими як спороутворення, брунькування та поділ навпіл, фрагментація, шизогонія та вегетативне розмноження ).
- способи статевого розмноження, такі як поліембріонія, гермафродитизм і партеногенез та роздільностатевість.
Особливо захоплюючим був розділ уроку, який зосереджувався на видах-гібридах тварин, які не можуть розмножуватися, як-от лігри, мули чи ягліони. Це була фантастична ілюстрація того, як можна застосувати теоретичні знання в реальному житті.
Наприкінці уроку здобувачі освіти систематизували свої знання, порівнюючи різні форми розмноження на основі їхніх ознак і розповідаючи про те, як розмноження допомагає підтримувати біорізноманіття.
Цей метод навчання заохочує здобувачів освіти розвивати критичне мислення та пробуджує їхній інтерес до біології, роблячи складні предмети доступними та захоплюючими.