"ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ М. КИЄВА"

burger

Міжнародний день рідної мови

22.02.2022

Українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

21 лютого щороку, починаючи з 1999року, представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний День рідної мови. Адже мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу.

22 лютого 2022 року до Міжнародного дня рідної мови в «Центрі професійної освіти» з метою  надання здобувачам освіти можливості перевірити глибину своїх знань і умінь з української мови; залучення їх до джерел і витоків народної мудрості; розвитку логічного та образного мислення, пізнавальних та пошукових інтересів вихованців; уміння висловлюватися рідною мовою; сприяння формуванню духовно багатої мовної особистості; виховування любові до рідного слова та почуття гордості за свій народ, толерантного ставлення один до одного для здобувачів освіти І,ІІ,ІІІ курсів були проведені тематичні виховні години, літературна виставка творів українських письменників, цікаві ігри.

Зокрема викладачем загальнооосвітньої підготовки Тетяною ЛЬВОВИЧ було проведено квест «Велична мова» та мовно-літературну гру «ХТО ЗВЕРХУ?».

Під час змагань, передбачених квестом, молодь з цікавістю виконували завдання на 6  мовних станціях: «Фразеологічний коктейль», «Мистецтвознавець», «Кросворд «Мовознавчі науки», «Літературні ребуси», «Народ скаже, як зав'яже», «Мовне асорті». У запеклій боротьбі перемогу розділили гр. №№ 14, 19; ІІ місце посіли здобувачі освіти гр.№17, ІІІ місце – гр.№ 18.

В мовно-літературознавчій грі «ХТО ЗВЕРХУ?» на шляху до перемоги для команди хлопців та дівчат було запропоновано 5 конкурсів та фінальне завдання.  Здобувачі освіти вправно змагалися в раундах «Розминка», « Збери слово», «Зірки в ряд», «Хто я?», «Вірю-не вірю». Довгоочікувану перемогу отримала команда дівчат.

Без мови, самобутньої культури немає народу. Пишаємося тим, що ми – українці!