Адміністратор
Характер роботи:
Професія адміністратора широка та багатогранна. Спектр завдань дуже великий, до обов’язків входить: координація роботи офісу; прийом і реєстрація замовників і клієнтів, отримання дзвінків, робота з документами. Займається діяльністю з обслуговування відвідувачів, створення для них комфортних умов. Контролює збереження матеріальних цінностей. Надає інформацію відвідувачам з питань, що стосуються послуг, які надаються. Приймає заходи із запобігання конфліктних ситуацій. Розглядає претензії, пов’язані з незадовільним обслуговуванням відвідувачів, проводить необхідні заходи щодо їх усунення. Контролює дотримання підлеглими працівниками трудової і виробничої дисципліни, правил і норм охорони праці, вимог виробничої санітарії і гігієни. Забезпечує виконання працівниками вказівок керівництва підприємства, установи, організації.
Сьогодні без адміністратора не обходиться жоден сучасний заклад, ресторан чи магазин, комп'ютерна фірма або склад. В обов'язки адміністратора входить розпорядження в будь-якому закладі або управління персоналом компанії. Існує кілька різновидів професії адміністратора, всі вони входять у так звану базову групу адміністративно-управлінського персоналу.
Умови роботи:
Адміністраторами можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.
Зазвичай заробітна плата кваліфікованого адміністратора перевищує середню заробітну плату в промисловості оскільки робота адміністратора досить важка у психологічному плані. Адміністратор, наприклад, магазину, працюючи в одному колективі з продавцями, є при тому по відношенню до них контролером, який виконує розпорядження керівництва. Він особисто відповідає за будь-які проблеми, що виникають в установі.
Ринок праці:
Випускники що отримали професію «Адміністратор» можуть працювати:
- в закладах громадського харчування (ресторанах, кафе, барах);
- в закладах готельно-туристичного обслуговування (готелях, туристичих фірмах);
- у сфері побутового обслуговування (салони, перукарні, будинки побуту);
- у закладах сфері торгівлі, комп’ютерні фірми
Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей
Кожна професія висуває певні вимоги до індивідуально-психологічних якостей людини. Професія адміністратора також передбачає певні риси характеру та якості, нахили, вміння.
Висока стресостійкість.
Хороший рівень уваги (вміння тримати у полі зору багато об'єктів),гнучкість мислення,хороша пам'ять, виразна мова.
Вміння управляти емоціями, емоційна стійкість.
Розвинені комунікативні навики (вміння викладати інформацію, переконувати тощо).
Доброзичливість, гнучкість, організованість, відповідальність, самостійність, комунікабельність.
Перспективи
Навчаючись у ДНЗ, учні з професії адміністратор, набувають фахових знань, умінь і навичок, готуються застосовувати їх у своїй подальшій професійній діяльності.
Під час проходження виробничої практики на підприємствах, учні вдосконалюють свою професійну майстерність, набувають нових знань та навичок. Крім цього, під час практики роботодавці мають нагоду оцінити професійний рівень молодих фахівців і запропонувати їм після закінчення навчання робочі місця. Випускники можуть продовжити навчання у вищих навчальних закладах.